Korduma Kippuvad Küsimused
Kas nõelravi on valus?
Inimeste tundlikkus on erinev, enamasti peetakse nõela panekust tingitud aistungut sarnaseks sääsetorkega. Samas labakäed ja labajalad kipuvad olema nõelatorke suhtes tundlikumad.
Mitu korda sama nõela kasutatakse?
Kasutame ainult ühekordseid nõelu.
Mitu nõela ühe ravikorra ajal pannakse?
Enamasti 4-12 nõela.
Milline näeb välja esmakordne visiit?
Esimese visiidi ajal koostatakse haiguslugu, mille käigus esitatakse lisaks teie esitatud kaebustele täiendavaid küsimusi, millest mõnedel võib teie jaoks puududa otsene seos probleemiga, mille pärast vastuvõtule pöördusite. Põhjus on selles, et Hiina medisiinis vaadeldakse inimest alati tervikuna ning ravi planeeritakse samuti sellest arusaamast lähtudes. Ravitakse inimest, mitte ainult sümptomit.
Seisundi objektiivseks hindamiseks kasutatakse keele- ja pulsidiagnostikat ning kõhu palpeerimist.
Pärast haigusloo koostamist valitakse sobiv(ad) ravimeetod(id). Laste puhul on eelistatud punktmassaaž ja moksateraapia. Esimene visiit koos teraapiaga kestab umbes 60 minutit, korduva visiidi kestvus on umbes 45 minutit. Enne nõelravi seansile tulemist on soovitav olla eelneva kolme-nelja tunni jooksul midagi söönud. Samas väldi tugevat toidukorda vahetult enne raviprotseduuri.
Milline on sobiv riietus ravile tulles?
Mugavusele mõeldes soovitan mitte kanda kitsaid riideid.
Mitu korda ma pean ravil käima?
See on iga patsiendi puhul erinev. Üldiselt on nii, et hiljuti tekkinud kergema olemusega kaebuste korral, nagu kaela- või õlavöötme valu, piisab neljast-viiest ravikorrast. Pikaajalise ja raskema seisundi korral võib lugeda ravisessioonide arvu kümnetes kordades ning ajalises mõttes kuudes ja aastates. Harvad pole olukorrad, kui heameel on ka selle üle, kui on õnnestunud haiguse progresseerumist peatada või aeglustada.
Kui sageli ma pean ravil käima?
Alguses 1 kord nädalas. Seisundi paranedes hakatakse tegema ravi järjest harvemini, 2 korda kuus, korra kuus…
Kas ravi päeval peaks teatud tegevusi vältima?
Samal päeval võiks loobuda alkoholi tarvitamisest, saunast, tugevast füüsilisest treeningust.